Як опитмально організувати дистанційне навчання?

    Вимушене дистанційне навчання – виклик для всіх учасників освітнього процесу: учнів, батьків, вчителів.



    Організація навчального процесу онлайн дуже відрізняться від звичайної, перш за все тим, що навчатися вдома важче, ніж у школі. Діти перебувають у стресі, тому що не знають і не вміють правильно організовувати всій начальний процес. Змінилась структура подачі матеріалу, велика кількість часу виділяється на самостійне опрацювання. Також на дитячу психіку пливають всі обмеження (які, на жаль зараз є необхідними): на вулицю не ходи, руки мий, ні з ким не говори, маску вдягай, обличчя руками не чіпай, не став багато запитань...

    Для того, щоб допомогти дитині мінімізувати стресові навантаження та впоратись із дистанційним навчанням спробуйте наступні кроки:

1. Складіть чіткий і зрозумілий режим дня. Обговоріть його з дитиною та повісьте на видному місці. Контролюйте, щоб дитина дотримувалась цього розпорядку. Стабільний режим дня позитивно позначається на психічному здоров’ї.

2. Організуйте робочу зону. Якщо в дитини немає власної кімнати, можна оформити просто куточок, де буде знаходитись, лише те що необхідно для навчання.

3. Робоча форма. Разом з дитиною виберіть одяг, який вона вдягатиме на онлайн уроки. Дитина не має сидіти перед монітором в піжамі. Також наявність такого робочого одягу буде підсвідомо налаштовувати учня на навчання.

4. Робіть перерви. По санітарним вимогам онлайн урок триває від 10 до 30 хвилин, залежно від вікового періоду. Слідкуйте, щоб під час перерв дитина дійсно відпочивала, а не сиділа у гаджетах, навчіть дитину робити зарядку для очей та фізичні вправи для зняття напруги з тіла.

5. Заохочуйте до спілкування з однолітками. Провідна діяльність серед школярів – це спілкування з однолітками. Не обмежуйте дитину в такому спілкуванні, а навчіть спілкуванню з розумом.

6. Замість очікувань – мотивація. Не сваріть дитину за те, що вона чогось не знає, краще допоможіть їй вирішити складне для неї завдання. Мотивуйте на успіх, заохочуйте, а також хваліть за успіхи.

7. Організуйте цікаве дозвілля. Залучайте дитину до виконання хатніх справ, готуйте разом, або дайте можливість дитині щось приготувати для Вас.

8. Розвивайте інтерес до літератури, адже, як відомо читання зменшує стрес і розвиває мислення. Не  буде зайвим влаштувати, наприклад, піжамну вечірку, або сімейний вечір настільних ігор. Головне, щоб таке дозвілля приносило позитивні емоції та викликало у дитині почуття емоційного комфорту.

    Потрібно навчитися важливим речам, які слід зробити пріоритетними під час карантину:

✔ вміти зрозуміти і пробачити іншого члена сім’ї;

✔ поважати вибір Вашої дитини;

✔ визнавати свою провину, якщо Ви не праві;

✔ не розвивати конфлікт, бо кожна сварка віддаляє людей один від одного;

✔ не ображати дитину чи іншого члена сім’ї;

✔ взаємодопомагати всім членам сім’ї.


Пам’ятайте! 

Дистанційне навчання – тимчасова необхідність. 

Допоможіть своїй дитині прожити цей час в емоційному комфорті!


Джерела: 1, 2, 3.

Коментарі